Kiskt
2010.01.21. 08:59
1. Miben nyjt alternatvt a Jobbik a jelenlegi parlamenti prtokkal szemben?
A valdi trsvonal Magyarorszgon mr nem a jobb- s baloldal kzt hzdik. A krds, hogy ki globalista s ki nemzeti. Magyarorszgon kizrlag liberlis, globalista prtok lnek a parlamentben. Az MSZP balliberlis, a Fidesz polgri liberlis, az SZDSZ pedig szlsliberlis prt. Az MDF mr maga sem tudja, hogy mit s kiket kpvisel. A Jobbik az egyetlen orszgosan szervezett prt haznkban, amely a nemzeti rdekeket s rtkeket kpviseli. Ezrt kell ott lennie az Orszggylsben.
2. Milyen a Jobbik viszonya a jelenlegi parlamenti erkkel?
Az MSZP-SZDSZ-MDF hrmassal kapcsolatban nincs mirl beszlnnk, mivel nemzetrul prtok. A Fidesszel is csak egy kzs clunk van, a fenti prtok kormnyon maradsnak vagy odakerlsnek megakadlyozsa. Ez persze nem jelenti azt, hogy a tisztessges helyi Fidesz tagokkal s vezetkkel ne prblnnk szt rteni vagy akr egyttmkdni, de a Jobbik az egsz jelenlegi parlamenti garnitrtl klnbzik, mert mg azok mind liberlis, globalista prtok, addig a Jobbik a magyar emberek nemzeti prtja.
3. Mit rt a Jobbik cignybnzs alatt?
Semmikpp sem azt, hogy minden cigny bnz lenne. A cignybnzs kriminolgiai fogalom, amely azt jelenti, hogy vannak olyan specilisan a cigny kisebbsghez kthet bnelkvetsi formk – pl.: tmegverekeds, sznesfmlops, ksels, falops, stb. – amelyeket csak specilis mdon lehet kezelni annak etnikai jellege miatt. Ki kell jelenteni, hogy a cignybnzs ltezik, terjed. Nem a kifejezsen kellene vitatkozni, hanem megoldani a problmt.
4. Mi a Jobbik megoldsi javaslata a bnzs eme megnyilvnulsi formjra?
A szervezett, felfegyverkezett, maffiaszer cignybnzssel szemben csak specilis rendri egysgek vagy akr a hadsereg tud szembeszllni, a vidki cignybnzs felszmolsra azonban a csendrsg visszalltsa lehet megolds. A legslyosabb gyilkossgok esetn a hallbntets visszatart ert jelenthet.
5. Mirt tartotta fontosnak Vona Gbor, a Jobbik elnke a Magyar Grda ltrehozst?
A magyar embereket 2006 szn megalzta a kormny. Azokat a tettreksz hazafiakat hvtuk ssze a Grdba, akik mg nem vesztettk el a hitket, akik tudnak s akarnak is tenni a nemzetkrt. Ennek megfelelen a Magyar Grda minden olyan dologban rszt vllal, amely a magyarsg gyt szolglja; legyen az orszg vagy akr egy ember vdelme, a hagyomnyaink polsa, a nemzeti emlkhelyeink gondozsa vagy a katasztrfavdelmi helyzetekben val segtsgnyjts.
6. Mit takar a Jobbik nemzeti radikalizmusa?
A Jobbik nemzeti prt. A radikalizmus nem eszme, hanem egy hozzlls. A sz jelentse az, hogy a problmkat gykeresen akarja megoldani, nem csak tnetileg kezelni. A helyzet radiklisan rossz, amelyre csak hatrozott s kemny vlaszok adhatak. A nemzeti radikalizmus hinya vitte oda az elmlt 20 vben az orszgot, ahol most van.
7. Mi a Jobbik vlemnye az Eurpai Unirl?
A mi Eurpnk nem a jelenlegi fderlis, a nemzeteket eltapos EU, hanem a Nemzetek Eurpja. Leginkbb az EU-realista kifejezs illik rnk. Relisan ltjuk, hogy ez az EU nem vezet sehov, csak a sztessbe. Ezzel szemben a nemzetek szabad egyttmkdsn s egyenlsgn alapul sszefogst maximlisan tmogatjuk.
8. Milyen cllal indul a Jobbik az orszggylsi vlasztsokon?
A Jobbik prt mivoltbl kvetkezen kormnyzsra kszl. Tbbszz szakrt bevonsval lltja ssze szakmai programjt s kt megllapodsokat civil s szakszervezetekkel, hogy a politikban is megjelenjen vgre a trsadalmi szervezetek befolysa.
9. Milyen megoldsi javaslatai vannak a Jobbiknak a hatron tli magyarok gyben?
Elsknt az eurpai kzbeszd trgyv kell tenni a krdst, msodsorban itthon kell rendet tenni, hogy a csonka Magyarorszg vdhatalmi sttuszt biztostson minden magyarnak a vilgban. Meg kell adni nekik a magyar llampolgrsgot, segteni kell az nrendelkezsi trekvseket, vgl a kapcsolatok erstsnek kormnyzatilag s llamilag tmogatott mdjn el kell segteni a kulturlis s gazdasgi jraegyestst.
10. Mirt szksges mg ma is emlkeznnk s emlkeztetnnk a trianoni tragdira?
A trianoni tragdia megtrtnt tny, amelyre emlkezni ktelessge az utkornak. Az emlkezs clja nem a sebek felszaggatsa, hanem az sszetartozs tudatnak folyamatos, vrl vre trtn ssznemzeti megerstse. A magyar sszetartozs nem csupn kulturlis s trtnelmi hagyatk, hanem a jv nagy lehetsge, hiszen 15 milli magyar trsadalmi, kulturlis s gazdasgi egysge risi ert jelenthet mindannyiunk szmra.
11. Melyek a Jobbik krnyezetvdelmi politikjnak alapelvei?
A mai magyarsg azrt lhet a Krpt-medence dominns npeknt, mert eleink belt, takarkos letmdjukkal fenntartottk szmunkra e csods geopolitikai egysget. Teljes programunkat annak alapjn lltottuk ssze, hogy letternket megvjuk a jv nemzedkek szmra. Krnyezetnk megvsa csak a magyar vizek, fldek, hvzek vdelme mellett kpzelhet el, valamint klasszikus hungarikumainkra ptve. Ezek a kivl magyar fldre ptett, sajt tulajdon feldolgozipar, a termlvizekre alapozott gygyturizmus, a geotermikus energit is ignybe vev energiapolitika s a lehetsgekhez kpest nll, nellt kistjegysgek gazdasgi rendszere.
12. Mirt Jobbik a prt neve?
A Jobbik 2003-ban alakult prtt, korbban Jobboldali Ifjsgi Kzssg (Jobbik) nven ifjsgi szervezetknt mkdtt. Mi annak a megjulsnak szeretnk zszlvivi lenni, amelynek eredmnyekppen egy jobbik Magyarorszg jn ltre.
13. Valban szlssges prt a Jobbik?
A Jobbik nemzeti prt. Valjban azok a szlssgesek, akik tnkretettek egy orszgot, alztk meg a nemzetet, nyomortottk meg az embereket s szolgltak ki mindenfle nemzetkzi rdeket. A valdi szlssges prtok a Parlamentben lnek most.
14. Kik lehetnek a Jobbik klpolitikai partnerei Eurpban?
Az EU-ban szmos olyan prt van, szinte minden orszgban, amely a Nemzetek Eurpja koncepci hve, ahogy mi is. Velk tudunk s kell egyttmkdni. A Jobbik egyttmkdsi szerzdst kttt 4 nemzeti rzelm eurpai parlamenti prttal (francia-Front National, olasz-Fiamma Tricolore, svd-Nationaldemokraten, belga-Le Front National), ltrehozvn az Eurpai Nemzeti Mozgalmak Szvetsgt. A Jobbik nemzetkzi erejt az is mutatja, hogy a dokumentumot 2009 oktber 24-n Budapesten rtk al a prtok kpviseli. A csatlakozott prtok mellett szmos ms prt jelezte csatlakozsi szndkt.
15. A Jobbik ktne-e koalcit a Fidesszel?
Nem. A koalciktshez kell egy koalcis program, de mivel a Fidesz elktelezett Amerika- s Izrael-bart politikt folytat a nemzetkzi szntren, belpolitikja pedig tele van liberlis vonsokkal, nemigen tudnnk sszefslni azt a Jobbik hatrozott s egyrtelmen nemzeti programjval. Egy dologban tudunk egyttmkdni, hogy Gyurcsny, Bajnai s a hozz hasonlk soha tbb ne kormnyozhassanak Magyarorszgon.
16. A Jobbik felelssgre vonn-e az elmlt hsz v politikai bnzit?
Ezt sokan grtk mr, de sohasem valsult meg, mivel akik mondtk, azok is rszt kpeztk a fehrgallros, politikusbnzknek. A Jobbik azonban j er, tiszta prt. Nem kt bennnket sem a kommunizmus, sem az elmlt 20 v politikai bnzsnek terhe, gy btran llunk a szmonkrs s az igazsgttel lre.
17. A Jobbik ers llamot ptene?
Egyrtelmen. A globalizcival szemben csak s kizrlag egy ers nemzetllam kpes megvdeni a magyarsg rdekeit, segteni az llampolgrokat a boldogulsban s a szabad letben. Az ers llam azonban nem jelentheti sem a diktatrt, sem a magnszfrba val behatolst, sem a brokrcia tlburjnzst.
18. A Jobbik hogyan segtene a gazdkon?
lnnk kell az Eurpai Uni ltal is biztostott s preferlt lehetsgekkel, a nagyzemi, profitkzpont gazdasgok helyett elsdlegesen a minsget, az lmunkaeltart-kpessget eltrbe helyez csaldi s kisegt gazdasgokat kell tmogatnunk. Ehhez tartoznak a vidkments s -fejleszts rdekben a falukzssg megteremtst clz intzkedsek.
19. Mirt olyan fontos a magyar fld? Mit tenne a Jobbik, hogy a 2011-ig tart, fldvsrlst tilt hatrid utn ne vsrolhassk fel a klfldiek haznkat?
A magyar fld egyrszt az elkvetkez vtizedekben vrhat kolgiai vltozsokra tekintettel a nemzet tllsnek zloga, msrszt magyar tulajdonban tartsa llami szuverenitsunknak alapfelttele. A Jobbik 2010-es parlamentbe kerlsekor elsdleges feladatnak tekinti a klfldiek fldvsrlsnak megakadlyozst, az ezt biztost s mr rszleteiben is kidolgozott fldtrvny elfogadtatst – amihez kapcsoldva kezdemnyezni kell az unis csatlakozsi szerzdsnk mdostst is.
20. Mit vltoztatna a Jobbik az oktatsban?
A jelenlegi oktatsi rendszer teljes fellvizsglatra van szksg az vodai szint oktatstl kezdve a legmagasabb szint egyetemi kpzsig. Ez magban foglalja a tangyirnyts, a finanszrozs teljes ttekintst, minden szinten a mennyisgi szempontok helyett a minsgi eltrbe helyezst, a csaldok anyagi helyzettl fggetlenl a tehetsg kibontakoztatsnak garanciit s a nemzetgazdasgi szempontok rvnyestst.
21. A kultra terletn hogyan mutatkozik meg a Jobbik nemzeti elktelezettsge?
A Jobbik a Grdval kzsen hozta ltre az Atilla Kirly Npfiskolt azrt, hogy minl tbb magyar ember szellemi bredshez s gyarapodshoz jrulhasson hozz. A kultrt nemzetstratgiai gazatnak tartjuk, amelynek elsdleges feladata, hogy a nemzet rtkeit, hagyomnyait s tradciit megrizze s tovbbadja az utkornak, ezltal is biztostva az sszetartozs tudatnak folyamatossgt.
22. Van-e a Jobbiknak elkpzelse a jv energiapolitikjra?
A megjul energiaforrsokra komoly hangslyt kell fektetni a jvben, hiszen ezek rvn egyrszt az orszg energiafggetlensge n, msrszt a krnyezetterhels cskken. Azt viszont be kell ltni, hogy az orszg energiaignynek maximum 20%-a fedezhet ilyen forrsokbl, ezrt a maradk szksgletet az atomenergia felhasznlsval lehet kielgteni.
23. Mely rteg a Jobbik trsadalmi bzisa? Van–e egyltaln ilyen?
Egyrszt a nemzeti radiklis szavazbzis adja a prt szimpatiznsainak magjt. Msrszt a Jobbik rendelkezik a legfiatalabb tlagletkor (38 v) szavazbzissal az orszgban, vagyis a jv a mink. A magyar gazdk, munkavllalk s a kis- s kzpvllalkozk rdekeit tartjuk szem eltt.
24. Mit tehet a Jobbik az eladott nemzeti vagyon visszaszerzse rdekben?
A Jobbik az ers llam hve, az ers llamhoz azonban a nemzeti vagyont is meg kell ersteni. Mivel a lopott holmi visszajr, ezrt jelenleg kapcsolatban vagyunk egy neves jogszokbl ll csoporttal, amely a nemzeti vagyon visszaszerzsnek s a szmonkrsnek a jogi lehetsgeit dolgozza ki. Ahol visszals trtnt, ott a helyzet egyrtelm, ahol pedig papron jogszer volt a nemzeti vagyon kirustsa, de az stratgiai gazatot rintett, ott a magyar llamnak vissza kell vsrolnia azt.
25. Hogyan tehetnek a Jobbik EP-kpviseli Brsszelben brmit is a magyarsg rdekben?
A Jobbik s a nemzet hangjt hangosabban tudjk majd hallatni az EP-ben, valamint nagyon rtkes kapcsolatokat pthetnek ki ms nemzetek hasonl gondolkods szervezeteivel, vezetivel. A Jobbik EP-kpviseli rvn az elhallgatott magyar-gy vgre napirendre kerlhet, s a kzbeszd trgyv tehet az eurpai politikban is.
26. Mi a vlemnye a Jobbiknak a homoszexualitsrl?
A Jobbik szerint a nemi vonzds s a nemi let magngy, amely nem utcra val. A homoszexualits nem termszetes vonzds, ezrt propaglst, utcai felvonulsokon val vulgris megjelentst a leghatrozottabban eltljk, azzal szemben a legkemnyebben fellpnk.
27. Mi a vlemnye a Jobbiknak az abortuszrl?
A Jobbik szerint az let a fogantats pillanatban kezddik, ezrt az abortusz gyilkossg. Szigor abortusztrvnyt tmogatunk, de tudjuk, hogy az abortusz visszaszortsa nem elssorban jogi, hanem trsadalmi s morlis krds. Megdbbent az abortuszok magas szma Magyarorszgon, amely a krds alapos megvizsglst s a visszaszorts rdekben egy szakmai stratgia kidolgozst ignyli.
28. A Jobbik kilptetn az orszgot az Eurpa Unibl?
Az Uniban lenni nem lehet knyszer. Akkor kell ott maradnunk, ha azzal jl jrunk, ha hasznunkra van. Ha nem, akkor nem tartjuk elkpzelhetetlennek a kilpst sem. Az eurpai egyttmkds szksgszer, de a jelenlegi EU nem vezet sehov. Az is lehet, hogy hamarabb sszeomlik, minthogy mi kilpnnk.
29. Hol keresne kereskedelmi partnereket a Jobbik?
A magyar gazdasg egyik legalapvetbb problmja a hazai s a klfldi piacainak elvesztse. Jelenleg a kereskedelmnk nagy rsze az EU-val folyik, amely nagyon sebezhetv tesz bennnket. A Jobbik keleti irnyvltst tart szksgesnek a piacszerzs tern. Japn, Kna, Oroszorszg, India, Irn s az arab vilg lehetnek azok a nvekv igny orszgok, amelyek piacot, s ezltal munkahelyeket adhatnak Magyarorszgnak.
30. Mi a Jobbik elkpzelse a gazdasg lnktsre?
a) Az elsdleges feladat kikerlni az adssgcsapdbl, vagyis jra kell trgyalni az llamadssg trlesztst, mindenkppen belrtve annak rszbeni elengedst. Msklnben minden gazdasgi intzkeds rtelmt veszti.
b) Emellett vissza kell szerezni elbb a hazai, aztn a klfldi piacokat a magyar gazdasg szmra, amely jra letet lehelhet a mezgazdasgba, az lelmiszeriparba s az ehhez kapcsold gpgyrtsba.
c) Magyar kzben kell tartani a nyersanyagkincseinket, legfkppen a fldet, a vizet s a fldgzt.
d) A multikat meg kell adztatni, s helyettk a magyar vllalkozkat kell helyzetbe hozni egy protekcionista gazdasgpolitikval.
e) Segteni kell a helyi kzssgek nellt gazdlkodsi szervezdseit, mint amilyen a helyi pnz intzmnye vagy a hangyaszvetkezetek alaptsa.
f) A protekcionista gazdasgpolitika segtsre ltre kell hozni egy magyar llami tulajdon kereskedelmi bankot.
31. Nem csak szavazatokat akar szerezni a Jobbik a „feleltlen grgetssel”?
A Jobbik nem grget, hanem felvzolja, hogy mi az a program, amely megmenthetn Magyarorszgot. Amit eddig grtnk – Magyar Grda, Atilla Kirly Npfiskola, Nemzeti Egyletek, Csengey Dnes Knyvtr stb. – mindig megtartottuk, mert tudjuk, hogy a Jobbik ereje a hitelessgben rejlik. Nlunk a szavak mgtt nem res gretek, hanem tettek vannak.
32. Magyarorszg hossz tv rdekeit mennyire szolgln egy nemzeti radiklis prt a Parlamentben?
Magyarorszg hossz tv rdekeit csak egy nemzeti prt parlamenti jelenlte segten igazn. Nzzk meg, hogy szinte minden krnyez orszgban ilyen jelleg prtok vannak az orszggylsben vagy akr kormnyon. Csak nlunk nincs. Mg ezek az orszgok fejldnek, gyarapodnak, addig Magyarorszg csdbe jutott. Tbbek kztt azrt, mert nem volt egy nemzeti prt az Orszggylsben, amely ezt megakadlyozhatta volna.
33. A Jobbik keresztny prt?
A Jobbik egy keresztny erklcsi alapokon ll nemzeti prt. Minden politikai lpsnket s programunkat thatja a keresztny erklcsi ktelessg. Nem vrjuk el tagjainktl, hogy vallsgyakorl, hv emberek legyenek, de azt igen, hogy azonosuljanak a krisztusi tants rtkrendjvel. Ez nem melldngetst s lszent kpmutatst jelent, hanem azt, hogy a politikt szolglatnak fogjuk fel, amelynek clja, hogy az igazsgot, a szolidaritst s a rendet megjelentse a trsadalmi mkdsben.
34. Mit rt az alatt a Jobbik, hogy clja a rendszervlts befejezse?
1990-ben talakultak ugyan az orszg intzmnyi keretei, diktatrikus helyett demokratikus intzmnyek jttek ltre. Az orszg fggetlensge azonban nem valsult meg, a szovjet fennhatsg all egyszeren tkerltnk az euroatlanti „gazda” kezbe. Ami pedig a legszomorbb, hogy a politikai hatalom ugyanazok kezben maradt, akik 1990 eltt is birtokoltk azt. A rendszervltozs befejezse akkor valsul meg, ha az orszg valban egy fggetlen, ers llamm vlik, s az egykori kommunista vezetket trvny tiltja majd el mindenfajta kzleti szerepvllalstl.
35. Hogyan segten a magyar kis- s kzpvllalkozkat a Jobbik?
Az eddig kormnyok tbb-kevsb mindig a multik rdekei szerint politizltak. A Jobbik a magyar vllalkozsokat segten, egyrszt a munkt terhel adjrulkok cskkentsvel, msrszt a slyos s rtelmetlen brokratikus elrsok megknnytse rvn, harmadrszt azzal, hogy sztnzn ket, hogy j – hazai, hatron tli s klfldi - piacokra jussanak.
36. Mi a garancia arra, hogy a Jobbik hatalomba jutva nem lesz olyan, mint a jelenlegi parlamenti prtok?
Tmogatjuk a civil kontroll erstst a politika felett. A kpviselk visszahvhatsgnak intzmnyi megteremtst, a mentelmi jog szktst s a politikusbnzs szigor bntetst s felszmolst.
37. Hogyan alakult meg a Jobbik?
A Jobboldali Ifjsgi Kzssg (Jobbik) 1999-ben alakult az orszg tbb egyetemnek s szmos fiskola hallgatjnak a rszvtelvel. A clja akkor az volt, hogy prtfggetlen mdon segtse a nemzeti prtok tevkenysgt. A 2002-es vlasztsok kudarca utn azonban a genercis korltokat lebontva elbb mozgalomm, majd 2003 szn politikai prtt alakult.
38. Mirt kttt 2006-ban vlasztsi szvetsget a MIP-pel a Jobbik?
A 2006-os vlasztsi szvetsg egy knyszerhzassg volt, amely azrt szletett, mert a MIP mr nem, a Jobbik pedig mg nem volt olyan ers, hogy nllan nekivgjon egy orszggylsi vlasztsnak. A vlasztsokon a szvetsg a kitztt clt nem rte el, hiszen nem sikerlt az Orszggylsbe jutnia, ezrt a Jobbik gy dnttt, hogy a soron kvetkez vlasztsokon mr nllan mreti meg magt.
39. Milyen elemekbl ll a Vona Gbor ltal meghirdetett j radikalizmus programja?
Az j radikalizmusnak hrom pillren kell llnia. Az egyik a mr megszokott elem, a nemzeti rdekek kvetkezetes, radiklis kpviselete. A msik kett j elem, amelyet a korbbi nemzeti radiklis prtok hibibl tanulva emelt be a prt elnke. Az egyik a szakmai alapossg, vagyis annak megmutatsa, hogy az j radikalizmusnak ers, alapos programja s a megvalstshoz j szakrti vannak. A msik pedig a kulturlt s rthet hangnem. A radikalizmus korbban hol tl vulgris, hol tl intellektulis volt, gy az emberek tvolinak reztk maguktl.
40. Mi a clja a Jobbiknak az Attila Kirly Npfiskolval?
Az Attila Kirly Npfiskola clja, hogy minl tbb teleplsen havi rendszeressggel lehetsget teremtsen az emberek szmra ahhoz, hogy olyan informcikhoz jussanak, amelyet mshol nem vagy alig kapnnak meg. A hallgatkat jelenleg az orszg 14 pontjn vrjuk az elhallgatott magyar trtnelemrl, a magyar kultrrl, a keresztny erklcstanrl s a XXI. szzad aktulis problmirl szl eladsainkkal. Idvel szeretnnk, ha az orszgban legalbb 100 helyen tudna helyi oktatst tartani a Npfiskola.
41. Mirt alaptotta meg a Jobbik a Csengey Dnes Knyvtrat?
A Csengey Dnes Knyvtr egyelre egy helyen, Budapesten mkdik. Adomnyokbl s gyjtsekbl lltottunk ssze egy olyan knyvtrat, amelyben a magyarsggal, trtnelmnkkel s kultrnkkal kapcsolatban az alapvet nemzeti munkk mellett szmos rtkes s ritkasgnak szmt ktet vrja az olvasni vgykat.
42. Mit jelkpez a Jobbik cmere?
A Jobbik cmere egy stilizlt vitorls haj, amelynek rboct a ketts kereszt, vitorlit pedig a nemzeti szn krk adjk. Jelentse, hogy a trtnelmi tradciink adjk az alapot (rbc), amelyre a kzssgeinknek (csaldok, szervezetek, teleplsek, egyhzak s maga a nemzet) egytt kell felptenik magukat. Amennyiben ez sikerl, akkor sikerl a vitorlinkba vonnunk a trtnelem szelt, s a magyar nemzet szlsebesen gyarapodhat s bszkn tekinthet sajt jvje fel.
43. Mi a clja a Jobbik vek ta tart keresztlltsi misszijnak?
Az nnepeink teljesen kiresedtek, a fogyaszti trsadalom embereszmnye maga al gyrte azok eredeti zenett. gy van ez a karcsonnyal is. Clunk, hogy a vsrlsi lzban felhvjuk a figyelmet a valdi lnyegre, a szeretetre, a Megvltra s az sszetartozsra. A kzterleteken ll keresztek egy-egy felkiltjel szerept is betltik, melyek mellett egy pillanatra megllhat az ember.
44. Milyen rtkekkel egszten ki a jelenleg hatlyos Alkotmnyt a Jobbik?
A jelenlegi alkotmnyt mi nem egsztgetnnk ki, hanem gy ahogy van, elkldennk a mzeumba. Helybe egy korszer, a Szent Korona-tan alapjn ll alkotmnyt kpzelnk el, amely helyrelltan Magyarorszg trtnelmi jogfolytonossgt, alkotmnyos rendjt s lefektetn azokat a sziklaszilrd alapokat, amelyekre jabb magyar vszzadok pthetk.
45. Mit tenne a Jobbik a magyar munkavllalk helyzetnek javtsrt?
Az emberkzpont gondolkods jegyben hangslyozni kvnjuk a szolidarits s az alulrl szervezd rdekvdelem fontossgt. A munkajogi rendelkezseket gy t fogjuk dolgozni, hogy az rdekvdk maximlis jogi vdelemben rszesljenek, mostani kiszolgltatottsguk megsznjn. A Jobbik elsdleges feladatnak tekinti a munkavllalk, ezen bell is a klfldi tulajdon s a multinacionlis trsasgok alkalmazottainak munkajogi vdelmt. Ennek rdekben ki kell knyszertennk, hogy ezek a cgek tartsk be az OECD, a Gazdasgi Egyttmkdsi s Fejlesztsi Szervezet rjuk vonatkoz szigor irnyelveit. Msrszt meg kvnjuk akadlyozni, hogy a munkavllali krdsekben tnyleges jogostvnnyal br szakszervezetek helyt az ilyennel nem rendelkez n. eurpai zemi tancsok vegyk t.
46. Hogyan alaktan t a Jobbik a szocilis seglyek rendszert?
A rendszeres szocilis seglyek rendszere a cigny kisebbsg nagy rsze szmra nem a munkakeressre sztnz tmogats, hanem a f meglhetsi forrs lett. A Jobbik kzmunkhoz ktn a seglyeket, azok sszegt jval alacsonyabb tenn a minimlbrnl, magt a tmogatst pedig jegyekben folystan, vagyis lehetetlenn tenn, hogy a seglyek kocsmzsra s dridra folyjanak el, ne pedig a csaldok mindennapi kltsgeire, az iskolztatsra.
47. Kormnykpes er-e a Jobbik?
A Jobbik tbbszz szakrt bevonsval kszl a kormnyzsra, hogy a magyarsgnak valdi alternatvt knljon a jelenlegi parlamenti erkkel szemben. A tbb mint hsz szakpolitikai terletet lefed kabinetek munkjnak eredmnye lesz a Jobbik vlasztsi programja, amelyet komolyan is gondolunk, s nem csupn res grgetsnek sznunk.
48. Ki hozta ltre a Jobbikot?
A Jobbik egy egyetemi ifjsgi szervezetbl alakult elbb mozgalomm, majd prtt. A politikai formcihoz csatlakoztak olyan emberek, akik a korbbi prtokban csaldtak, de a kzleti tevkenysget nem hagytk abba. Nagyon sok olyan llampolgr is csatlakozott a Jobbikhoz, akik korbban nem lptek be egyetlen ms szervezetbe sem, mert kizrlag ebben az j erben ltnak remnyt.
49. Kivel mkdne egytt a parlamentbe kerlve a Jobbik?
A kvetkez parlament eri kzl az intzmnyestett egyttmkds (pl. koalci) a Jobbik szmra elkpzelhetetlen. Az MSZP s a tbbi kis prt programja alapveten eltr a mi elkpzelseinktl, a Fidesz elkpzelseit azokban a krdsekben tudjuk tmogatni, amelyekben a nemzet rdekt szolglja, a tbbit azonban elutastjuk.
50. Mirt hirdette meg Vona Gbor a Nemzeti Egyletek mozgalmt?
A Jobbiknak a prt elretrsn s a prt ptsn tl, nagyon fontos, hogy megteremtse a tnyleges sszefogst az emberek kztt. Ha valaki egyedl van az elveszik, ha sszefogunk legyzhetetlenek vagyunk. Ma nagyon sok nemzetben gondolkod ember van haznkban,akik tenni is szeretnnek a vltozsok rdekben, de nem kvnnak belpni egy prtba,vagy nem tudjk vllalni, pldul, a Magyar Grda tagsggal jr ktelezettsgeket. Nekik nyjt keretet a Nemzeti Egylet Mozgalom.
51. Kik lehetnek a tagjai s milyen ktelezettsgekkel jr a Nemzeti Egylet tagsg?
A Nemzeti Egyletek Mozgalom prtsemleges. Mindenki tagja lehet aki nemzetben gondolkodik s egyetrt a mozgalom clkitzseivel, legyen brmely nemzeti rtkeket vall prt, mozgalom vagy szvetsg tagja. A Nemzeti Egylet tagnak egy dolgot kell vllalnia, hogy minden krlmnyek kztt segtsget nyjt a mozgalom tagjainak, ha azoknak szksgk van r.
52. Milyennek ltja a Jobbik az egszsggy helyzett s trsadalmi szerept?
Az eddigi kormnyok az egszsggyet tnkretettk, a nemzetet megbetegtettk. Az egszsggyi s hallozsi mutatink a vilgon a legrosszabbak kz tartoznak. Az egszsggy ezrt klnleges, semmihez sem hasonlthat szerepet tlt be a trsadalomban. Egszsges emberek nlkl nincs honvdelem, nincs rendvdelem, nincs gazdasg, nincs oktats, nincs kultra – nincs nemzet, nincs jv sem. Ezrt a Jobbik meghirdeti az egszsges nemzet politikjt. Az egszsggyet ennek a clnak a szolglatba kvnja lltani s ehhez gykeresen t kvnja alaktani szemlletben, mkdsben s finanszrozsban is.
53. Milyen egszsggyi rendszert akar mkdtetni a Jobbik?
A Jobbik ellenzkben s kormnyon is mindent el fog kvetni, hogy a nemzet egszsge minl elbb komoly mrtkben megjavuljon, az emberek minl egszsgesebben s minl hosszabb ideig ljenek. Ennek rdekben szksgesnek tartja egy nemzeti egszsgkultra kialaktst, amelyben kiemelt szerepet kap az egszsgmegrzs, a betegsgmegelzs s az oktats-nevels. Az egszsgrt mindenkinek tennie kell!
54. Milyen teendket lt szksgesnek a Jobbik a jl mkd egszsggy rdekben?
Az egszsggyi ellts minsge s eredmnyessge nem fgghet sem napi politiktl, sem attl, hogy az egyn mely trsadalmi rteghez tartozik, sem attl, hogy hol lakik. Ezrt j trsadalmi szerzdsre van szksg annak rdekben, hogy az egszsggyi ellts sznvonala megfeleljen a XXI. szzad korszer elvrsainak s lehetsgeinek. Ehhez fel kell mrni a teljes npessg egszsgi llapott s meg kell hatrozni a trsadalom szksgleteit, az ezen alapul elltsokat s azok vrhat kltsgeit. Ennek ismeretben lehet hozzkezdeni az egszsggy teljes talaktshoz.
55. Milyen feltteleket kell biztostani a Jobbik szerint az egszsggyben dolgozknak?
Az egszsggyben dolgozknak a munkavgzskhz megfelel munkakrlmnyeket, a munkjuk jelentsgt elismer, nyugodt meglhetst lehetv tev jvedelmet, trvnyben garantlt s kell egzisztencilis htteret ad, tervezhet letplya-lehetsget kell teremteni a plyrl trtn elvndorls s plyaelhagys magakadlyozsa, az utnptls biztostsa, az egszsggyi plya vonzerejnek s megtartkpessgnek nvelse rdekben.
56. Milyen forrsokat kvn felhasznlni a Jobbik az egszsggyi clok megvalstsra?
Az egszsggy mkdsnek biztostsa csak rszben anyagi krds. Helyes egszsgpolitika s egszsgkultra kialaktsval, az egszsgvdelem erstsvel s korszer szervezsi mdszerek alkalmazsval a rendelkezsre ll erforrsok optimlisan hasznlhatk fel. Az egszsg, a munkavgz-kpessg helyrelltsval az egszsggy jelents hozzadott rtket termel a meggygytott emberek ltal befizetett jrulk- s adtbblet rvn. Ezt a hasznot a trsadalomnak el kell ismernie s az egszsggybe vissza kell forgatnia. Az egszsggyben semmifle profitrdeknek nincs helye. Ezrt az egszsggy intzmnyrendszert a nemzeti rdek vdelmben nemzeti irnyts alatt, az eszkzrendszert pedig nemzeti tulajdonban kell tartani.
|